Терзийска се класира за 1/2-финал на двойки на турнира по тенис в Кроаси-Бьобор

Българката Джулия Терзийска се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис в Кроаси-Бьобор (Франция) с награден фонд 60 хиляди долара.

Терзийска и Манон Леонар (Франция), който участват с "уайлд кард", победиха драматично Диана Марчинкевица (Латвия) и Лора Робсън (Великобритания) със 7:6(3), 4:6, 11-9 след 97 минути игра.

Двете наваксаха пасив от 0:3 гейма и постигнаха обрат в първия сет, а във втората част Марчинкевица и Робсън реализираха единствен пробив в третия гейм и запазиха преднината си, за да изравнят резултата.

В шампионския тайбрек българката и французойката имаха аванс през цялото време. При 9:8 точки те пропуснаха мачбол, но след това взеха две поредни разигравания, за да триумфират.

Така за място на финала Терзийска и Леонар ще играят утре срещу поставените под номер 4 Вера Лапко (Беларус) и Полина Монова (Русия).

С успеха днес българката си осигури 29 точки за световната ранглиста на двойки и 418 долара.