Монтана обърна Добруджа в полуфинал №1 (видео + снимки)

Волейболистите на Монтана, които финишираха втори в редовния сезон обърнаха шампионите от Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 27:25) в първата полуфинална среща от Суперлигата на България, която се игра пред около 800 зрители в зала “Младост”.

Така възпитаниците на Даниел Пеев поведоха с 1-0 победи в серията.

Втората полуфинална среща ще се играе утре отново в Монтана от 18,00 часа.

Полуфинал №1 във волейболната Суперлига за мъже започна отлично за шампионите от Добруджа, които поведоха още в началото в резултата. Силният начален удар на Жулиен Георгиев и Димитър Маринков разстрои посрещането на домакините от Монтана. Волейболистите на Добруджа спечелиха спокойно първата част с 25:20.

Домакините от Монтана поведоха във втората част със 7:5. Последва добра серия от начални удари на Николай Къртев, който успя да доведе резултата до 13:7. Атака на Минчо Минчев извезе Монтана до 16:10 при второто техническо прекъсване. Възпитаниците на Даниел Пеев лесно спечелиха втория гейм с 25:19.

Гостите от Добруджа поведоха в третата част с 4:1. Атака на Димитър Маринков и 8:2 за шампионите при първото техническо прекъсване. Три поредни точки на Симеон Александров - две атаки и ас направиха резултата 5:8. Атака в аут на Николай Къртев и 9:15. Даниел Пеев взе прекъсване за домакините. Два поредни аса на Минчо Минчев и 12:15. Още две аса на Александър Симеонов доведоха резултата до 15:16. Домакините от Монтана поведоха за първи път в третата част след атака на Златко Кьосев 19:18. Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа. Ас на Златко Кьосев даде аванс на домакините от 3 точки при 23:20. Атака на Минчо Минчев изведе домакините до геймбол при 24:21. Атака в аут на Жулиен Георгиев даде успеха на Монтана в третата част с 25:21.

Шампионите от Добрич поведоха в началото на 4-ата част с 3:1 и 4:2. Домакините обърнаха развоя на гейма и дръпнаха с 3 точки при първото техническо прекъсване с 8:5 след сервис в мрежата на Илия Петков. Домакините поведоха с 5 точки след ас на Минчо Минчев при 11:6. Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа.  При 14:11 фен на домакините започна да псува наставника на гостите Мирослав Живков. Треньорът на Добруджа протестира официално и полиция изведе привърженика на Монтана извън залата. Монтана дръпна с 16:12 при второто техническо прекъсване след атака на Минчо Минчев. Монтана поведе с 23:21, но две поредни успешни атаки на Димитър Маринков доведоха до равенство при 23:23. Домакините стигнаха до успех в 4-ата част с драматичното 27:25, а с това и до победа в полуфинал №1 с 3:1 гейма.