"Звездният" Нефтохимик прегази ЦСКА в полуфинал №1 (видео + галерия)

Звездният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) тръгнаха страхотно в полуфиналните плейофи на Суперлигата срещу победителя от редовния сезон ЦСКА. Воденият от треньора Петър Дочев тим би категорично като гост "червените" с 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) в мач №1 от полуфинала, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Борис Гюдеров" в Перник. Срещата бе изгледана на живо и от националният селекционер на България Пламен Константинов.
ЦСКА - Нефтохимик 2010
По този начин бургазлии поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата тима е още утре (30 март) отново от 19,00 часа в Перник.
Първия гейм на срещата започна по-добре за бургазлии, които поведоха бързо с 2:0 след атака през центъра и блокада на Николай Николов. Играта продължи точка за точка до 7:5, след което последва ас на Красимир Гайдарски и 8:5 за гостите от Нефтохимик. Разликата нарасна до 10:6 след отличен блок на Ники Николов, а след това до 12:7 след нова блокада на Николов, което накара треньорът на "червените" Сашо Попов да поиска тайм-аут. Въпреки това, Нефтохимик запази преднината си до 16:12 след грешка от сервис на Смилен Мляков. Предимството на бургазлии отново скочи на 5 точки - 20:15 след отлична блокада на разпределителя Георги Братоев. В крайна сметка момчетата на Петър Дочев спокойно взеха гейма с 25:20 след атака на капитана Мартин Пенев и поведоха с 1:0.
Втората част тръгна равностойно до 5:5, след което ЦСКА дръпна със 7:5 след блок на рожденика Христо Цветанов и контра на Яни Георгиев. Техническото прекъсване пък дойде при 8:6 за "червените" след атака на Цветанов. Постепенно Нефтохимик успя да изравни при 10:10 след атака в аут на Краси Георгиев от армейците и поредна блокада на Ники Николов. Бургазлии дори поведоха с 13:11 след нови два блокада на Ники Николов. Междувременно в игра за ЦСКА се появи опитния ветеран и капитан Ивайло Стефанов на мястото на Пламен Шекерджиев. Разликата продължи да расте до 16:12 след силна атака на Валентин Братоев и контра блок-аут на Петър Христов. Предимството на Нефтохимик стана 18:13 след поредна успешна блокада на бургазлии и второ прекъсване за Сашо Попов. Гостите от Бургас задържаха преднината си до 21:16 след технично отиграване при мрежата на Ники Николов. Волейболистите на Нефтохимик без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:17 след ас на Петър Христов.
И третия гейм стартира равностойно до 3:3, след което ЦСКА поведе със 7:3 след блок-аут на Яни Георгиев, умно отиграване на Христо Цветанов, ас на Краси Георгиев и аут на Петър Христов. Независимо от тайм-аута за Петър Дочев, техническото прекъсване дойде при 8:3 за "червените" след блок на Цветанов. Последваха нов аут на Петър Христов и контра на Яни Георгиев за 10:3. Нефтохимик веднага върна 3 точки за 10:6 след две добри изяви на Красимир Гайдарски и грешка на Яни Георгиев. Въпреки тайм-аута за Сашо Попов, последваха контри на Гайдарски и Вальо Братоев за 10:8. Двата тима продължиха равностойно до 15:13, след което бургазлии успяха да обърнат до 16:15 след блок-аут на Мартин Пенев и две грешки на армейците. Разликата леко нарасна до 18:16, след което играта продължи точка за точка до 22:20 след поредна атака през центъра на Ники Николов. ЦСКА стигна до равенство при 22:22 след грешка на Георги Братоев. Все пак, гостите стигнаха до мачбол при 24:22 след атака на Ники Николов и контра на Вальо Братоев. Блок на Ники Николов - 25:22 и 3:0 за Нефтохимик.
Страхотен мач за Нефтохимик изиграха Николай Николов (6 блока!!!, 1 ас и 77% ефективност в атака) и Валентин Братоев (1 блок, 1 ас, 50% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане), които реализираха 17 и 16 точки за победата.
За "червените" единствено опитният Смилен Мляков бе на ниво с 14 точки (1 блок и 46% ефективност в атака).
ЦСКА - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)

ЦСКА: Владимир Станков, Смилен Мляков 14, Пламен Шекерджиев 2, Яни Георгиев 8, Христо Цветанов 7, Красимир Георгиев 5 - Мартин Божилов-либеро (Стефан Стоянов 1, Ивайло Стефанов 2)