ЦСКА 1948 мечтае за Купата! (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 се класира за полуфиналите за Купата на Аматьорската лига. Играчите на Валентин Илиев победиха с 3:1 състава на Беласица (Петрич). Попаденията на стадиона в Герман паднаха през втората част. В 49-ата минута Спас Спасов откри резултата. Четири минути по-късно Марио Димитров направи 2:0. Третото попадение в мрежата на Бела заби Атанас Кръстев, а крайният резултат оформи Кристиян Дудов.
 ЦСКА 1948 - Беласица(Петрич)
Този успех праща ЦСКА 1948 на полуфиналите за Купата. Другите тимове, които са сред най-добрите аматьори са - Литекс, Черноморец (Балчик) и Загорец (Нова Загора).

Двубоят започна с натиск на тима на Валентин Илиев. Играчите на "червените" бяха по-активният отбор, но атакуващите футболисти на ЦСКА 1948 пропуснаха възможности за гол. Най-чистата ситуация се откри пред капитана Калоян Стефанов, но атакуващият футболист пропусна да накаже стража на Беласица. При 0:0 завърши и първата част.
Второто полувреме започна отлично за ЦСКА 1948. Първият гол в срещата падна в 49-ата минута, а в негов автор се превърна Спас Спасов. В 53-ата резултатът стана 2:0. Атанас Кръстев проби и намери Марио Димитров, който с удар от дистанция се разписа във вратата на Бела.
В 71-ата минута "червените" направиха резултата класически. Попадението реализира Атанас Кръстев, който също матира стража на гостите от Петрич с шут от разстояние. В 80-ата минута Бела намали резултата. Кристиян Дудов се възползва от грешка на "червените" и с красиво воле се разписа. Секунди по-късно резервата Кирил Атанасов получи втори жълт картон и остави тима с човек по-малко.
В 85-ата минута Кристиян Стоилов получи перфектна възможност да върне интригата на стадиона в Герман, но халфът на Беласица пропусна. Това бе и последната по-интересна ситуация в двубоя.

ЦСКА 1948: 66. Стоян Деспотов, 25. Герман Петров, 31. Илиан Генадиев, 20. Георги Младенов, 15. Христо Митев, 10. Сава Савов, 32. Спас Спасов, 2. Атанас Кръстев, 21. Марио Димитров, 93. Кристиян Петров, 11. Калоян Стефанов