Плишкова с категорична победа по пътя към първия си полуфинал в Маями

Поставената под номер 2 в основната схема Каролина Плишкова преодоля четвъртфиналите на турнира по тенис в Маями с награден фонд 6.99 милиона долара. Чехкинята спечели с 6:3, 6:4 срещу номер 26 Миряна Лучич-Барони.

Това е първото класирана за Плишкова за полуфиналите във Флорида, а балансът й през настоящия сезон е 23 победи и само 3 поражения. Това е най-доброто постижение до момента през 2017 година.

25-годишната Плишкова се възползва по най-добрия начин от 10-те двойни грешки на Лучич-Барони в мача и взе реванш за отпадането си срещу опитната хърватка на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Чешката тенисистка постигна четири пробива и поведе в резултата след първата част, след което навакса изоставане от 2:4 във втория сет.

Следващата съперничка на Каролина Плишкова ще бъде номер 12 Каролине Возняцки. Представителката на Дания спечели с 6:4, 6:3 срещу чехкинята Луцие Шафаржова. Возняцки игра на два финала през годината, но загуби в два сета двубоя си срещу Плишкова на турнира в Доха през миналия месец.