Уругвай допусна трета поредна загуба (видео)

Уругвай записа трета поредна и общо пета загуба в квалификациите за Мондиал 2018. Тимът на Оскар Табарес отстъпи с 1:2 на Перу като гост и дели третата позиция в класирането с Чили. "Урусите" поведоха с точен изстрел на Карлос Санчес, но Хосе Паоло Гереро и Едисон Флорес зарадваха публиката на стадиона в Лима и донесоха трите точки на домакините.

Гостите поведоха в 30-ата минута след отлична работа на Луис Суарес. Звездата на Барселона получи топката в близост до наказателното поле и много хитро подаде на непокрития Санчес, който от въздуха стреля за 0:1. Само пет минути по-късно Гереро изравни. Ветеранът с лекота преодоля Диего Годин и с плътен удар в близкив ъгъл се разписа за 1:1.
Гереро имаше основна заслуга и за втория гол на Перу, оказал се и победен. След атака по десния фланг и центриране, бившият футболист на Байерн (Мюнхен) свали топката за Едисон Флорес, ойто с левия крак опъна мрежата зад Фернандо Муслера. Четвърт час по-късно резервата Джонатан Уретавиская, след престой от едва десетина минути на терена, получи втори жълт картон и съвсем утежки задачата на гостите.

Победата запази минималните шансове на Перу да се добере поне до петото място, даващо право на бараж. В момента съставът на Рикардо Гарека има актив от 18 точки, заедно с Парагвай. Разликата с петия Аржентина е 4 точки.

ПЕРУ - УРУГВАЙ 2:1
0:1 К. Санчес (30)
1:1 Х. Гереро (35)
2:1 Е. Флорес (62)