Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Бразилия се забавлява, голямата цел е близо (видео)

Бразилия е само на крачка от класиране за Мондиал 2018. "Селесао" разгроми с 3:0 Парагвай и продължава да е убедителен лидер в квалификациите в зона КОНМЕБОЛ. Филипе Коутиньо, Неймар и Марсело отбелязаха попаденията за бразилците на "Арена Коринтианс". Успехът беше осми пореден за тима под ръководството на Тите.

Домакините изиграха силно първо полувреме, в което пропуснаха няколко чисти положения, но все пак успяха да вземат преднина. В 34-ата минута стадионът стана на крака, за да аплодира Коутиньо след поредното му красиво изпълнение. Халфът на Ливърпул напредна по десния фланг, след което направи двойно подаване с Паулиньо и с отлично насочен удар в далечния ъгъл не даде шансове на стража на "гуараните" Антони Силва.
Вторият гол бе дело на Неймар след негов самостоятелен пробив в 63-ата минута. Нападателят пое топката в собствената половина и надбяга двама противници, преди да се устреми към наказателното поле. Последва още един финт и удар, който леко рикошира в защитник на гостите, а Силва отново бе безпомощен - 2:0. Малко по-рано Неймар пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В 86-ата минута Паулиньо отново показа, че има усет за пасовете с пета и намери изскочилия зад отбраната Марсело, който елегантно копна топката над вратаря на Парагвай за крайното 3:0.
Поражението почти лиши "гуараните" от надежди за едно от първите 4 места в класирането. В момента съставът на Франсиско Арсе е 7-ми, като изостава с 4-и точки от 5-ия Аржентина.

В следващия кръг от квалификациите Парагвай гостува на Чили, а Бразилия приема Еквадор.

БРАЗИЛИЯ - ПАРАГВАЙ 3:0
1:0 Коутиньо (34)
2:0 Неймар (63)
3:0 Марсело (86)