Чили отказа Венецуела за четвърт час (видео)

Чили нямаше проблеми в домакинството си на аутсайдера Венецуела и записа рутинна победа с 3:1, с която остана в битката за класиране на Мондиал 2018. Алексис Санчес беше големият герой за шампиона от последното издание на Копа Америка. Звездата на Арсенал откри резултата с брилянтно изпълнение от фаул в 4-ата минута, а после изработи другите две попадения за домакините, паднали още до средата на първата част.

Ударът на Алексис не остави никакви шансове на вратаря на Венецуела Вилкер Фаринес. Топката се отби от напречната греда и тупна зад голинията, а само три минути по-късно Санчес организира перфектна контра, завършила с точен изстрел на Естебан Паредес. Ветеранът от Коло Коло се оказа на точното място и в 22-ата минута, за да направи 3:0. Тогава Алексис отклони с глава топката към него и Паредес отблизо добута топката във вратата.

В средата на второто полувреме Хосе Саломон Рондон върна едно попадение, но Венецуела нямаше сили за обрат и остана на дъното в класирането с едва 6 точки. Чили пък събра 23 и се изравни с Уругвай на 3-ото място преди двубоя на "урусите" срещу Перу по-късно тази нощ.

ЧИЛИ - ВЕНЕЦУЕЛА 3:1
1:0 А. Санчес (4)
2:0 Е. Паредес (7)
3:0 Е. Паредес (22)
3:1 Х. Рондон (63)