Исландците удариха Ейре (видео)

В приятелски мач, игран на "Авива Стейдиъм" в Дъблин, Ейре отстъпи на Исландия с 0:1. Единствения гол в срещата отбеляза Хьордур Магнусон в 22-ата минута. Селекционерът на ирландците Мартин О'Нийл избра доста експериментален състав и отборът му не успя да зарадва феновете си.

Голът на Магнусон стана след груба грешка в защитата на домакините, а стражът Киърън Уестууд нямаше какво да стори. Ирландците създадоха малко положения и играта им се оживи чак след 70-ата минута, а най-деен беше Шейн Лонг.

Исландия показа традиционно добра защита и добри контраатаки, при някои от които можеше да направи победата си и по-убедителна.

ЕЙРЕ - ИСЛАНДИЯ 0:1
0:1 Х. Магнусон (22)