Джеко не спира да бележи (видео)

Босна и Херцеговина победи с 2:1 като гост Албания в приятелски мач, игран в Елбасани. Един Джеко продължи головата си форма от Рома и в националния тим, отбелязвайки едно от попаденията за гостите. Другото попадение за босненците реализира Сенад Лулич, а за Албания точен беше Беким Балай.

В 7-ата минута Раде Крунич беше повален в наказателното поле и Джеко првърна отсъдената дузпа в гол. Това беше гол номер 50 за нападателя с екипа на националния отбор. В края на полувремето Кенан Кодро центрира към Лулич и футболистът на Лацио стреля точно за 0:2. Възпитаниците на Мехмед Баждаревич трябва да благодарят и на вратаря си Асмир Бегович , който направи няколко отлични спасявания.

След почивката домакините продължиха да са по-активни и в 69-ата минута върнаха един гол благодарение на Балай. Нападателят на Терек засече с глава центриране от десния фланг и опъна мрежата, а до края съотборниците му пропуснаха две добри възможности да изравнят.

АЛБАНИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 1:2
0:1 Е. Джеко (7) д.
0:2 С. Лулич (43)
1:2 Б. Балай (69)

Снимка: sportsport.ba