Срам за резервите на Хърватия в Талин (видео)

Хърватия допусна тежка загуба при гостуването си на Естония в приятелска среща, след като падна с 0:3. Луц откри резултата още в първата минута, а Василиев и Зеньов направиха резултата класически към края на срещата.

Отборът на Анте Чачич се представя много стабилно в квалификации е води в група I, като след първите си пет мача има 4 победи и едно равенство. Днес обаче повечето от основните играчи на тима не участваха в двубоя. Футболисти като Лука Модрид, Иван Ракитич и Марио Манджукич бяха оставени извън състава. Въпреки това в състава на гостите личаха имена като Матео Ковачич, който е резерва в Реал Мадрид, и Иван Перишич, който е титуляр за Интер. Играчите, получили шанс за изява, обаче тотално разочароваха.

До днес Естония имаше 14 изиграни мача от началото на 2016 г. и в тях има три победи - срещу Гибралтар в квалификация и срещу Андора и Антигуа и Барбуда в контроли. Поради тази причина убедителният успех срещу Хърватия е сериозна изненада.

Грешка в защитата на гостите позволи на Луц да открие резултата много рано. Попадението принуди тимът на Чачич да атакува. Въпреки че имаше предимство по отношение владеенето на топката, отборът не стигна до чисти голови положения. Следващата опасна ситуация отново бе пред вратата на Калинич. Малко преди края на първото полувреме вратарят се намеси отлично след удар с глава на Тоомет. Матей Митрович можеше да изравни, но и неговият изстрел с глава бе спасен.

Ситуацията не се промени след почивката. Хърватите владееха топката, но не стигаха до положения. Девет минути преди края отново грешка в отбраната на гостите стана причина за второто попадение. Този път влезлият като резерва Василиев се разписа за 2:0. Две минути по-късно Зеньов нанесе още един удар по съперника.