Монтана 2003 спечели второто място преди плейофите

Монтана 2003 победи с 86:73 (16:30, 30:11, 28:12, 12:20) у дома срещу Берое-Стара Загора в среща от 19-ия кръг на женското първенство по баскетбол. Шампионът за 2016 година завършва на второ място в редовния сезон, докато Берое остава на третата позиция.

Гостенките започнаха по-силно и поведоха с 30:16 след края на първия период, но воденият от старши треньора Стефан Михайлов състав обърна развоя на събитията в своя полза. Обратът стана факт след серия от 14:0 в полза на монтанки. В третата четвърт отново Монтана 2003 беше по-силният тим на полето и разликата преди последните десет минути се покачи на 21 точки. В четвъртата част Берое успя да намали пасива си, но в крайна сметка шампионките ликуваха с нова категорична победа.

Радостина Димитрова беше най-резултатна за Монтана с 21 точки, а 20 точки добави нейната съотборничка Цветомира Шаренкапова.

Стефка Митева беше над всички за гостенките от Стара Загора с 18 точки.

Гардът на Монтана Виктория Стойчева контузи лошо лакътя си в последната четвърт и след края на мача бе откарана на преглед в местната болница.