Русия и Белгия си вкараха 6 гола на новия стадион в Сочи (видео)

Отборите на Русия и Белгия направиха зрелищно 3:3 в приятелски мач, игран на новия стадион "Фишт" в Сочи, който се готви за предстоящите Купа на конфедерациите и Мондиал 2018. Белгийците водеха с 3:1 четвърт час преди края, но домакините успяха да избегнат загубата с късни попадения.

Сборная откри в третата минута, след като Виктор Васин намери Дмитри Комбаров и той матира вратаря Симон Миньоле с насочване от пет метра. "Червените дяволи" реагираха с три гола до почивката. В 16-ата минута Роман Нойщетер направи явна дузпа срещу Бентеке, реализирана от Кевин Миралас. В 42-ата Кристиан Бентеке се възползва от щастлив рикошет и с глава отбеляза. Секунди преди почивката белгийците вкараха и трети гол: Насер Шадли центрира от фал, а Бентеке се разписа с глава за 1:3.

През втората част руснаците заиграха по-атакуващо. В 74-ата домакините организираха страхотна контра: Александър Бухаров намери Алексей Миранчук, който се разписа отблизо въпреки усилията на вратаря. В 92-ата руснаците стигнаха до 3:3 след гол на Бухаров, който насочи между краката на стража. Само минута по-рано Бухаров не се възползва от безумно излизане на вратаря.