Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

“Машината” Боян Йорданов заби над 650 точки в Гърция

Българският диагонал на Кифисиас (Атина) Боян Йорданов играе в най-резултатния си сезони във волейбола. Супер Бобо стана безапелационен Реализатор №1 с 534 точки и Нападател №1 с 484 точки в редовния сезон в шампионата на Гърция.

Освен това “Машината за точки” от България записа до момента над 600 точки във всички турнири.

Освен 534 точки в шампионата на Гърция, Боян Йорданов може да се похвали и с още над 100 точки в турнира за Купата на Гърция, където отборът му Кифисиас загуби драматично финалната среща от гранда Олимпиакос с 1:3 в Солун.

Българският волейболист Боян Йорданов записа 20 точки при победата над  ЕАП Патрон (Патра) с 3:1 на 1/8-финалите на турнира за Купата на Гърция. В епичен 1/4-Финал срещу гранда Панатинайкос (Атина) Супер Бобо “избухна” с 43 точки за успеха с 3:2. На полуфиналите Кифисиас победи Орестиада с 3:1 след 27 точки на българския диагонал. Във финалната среща срещу Олимпиакос Боян Йорданов отново заби 27 точки, но Кифиасиас изпусна Купата на Гърция след загуба с 1:3.

Супер Бобо “само” с 19 точки, Кифисиас с нова победа в Гърция
Така до момента Боян Йорданов е реализирал 651 точки за Кифисиас в 25 мача, като е пропуснал само един двубой от шампионата срещу Олимпиакос заради контузия.

Кифисиас финишира на 5-о място в редовния сезон и продължава участието си в 1/4-финалните плейофи срещу 4-ия Памбохайкос. Първата среща е в четвъртък (30 март).