Вавринка размаза тунизиец и среща Зверев в Маями

Водачът в схемата на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Маями Стан Вавринка се класира на осминафиналите след категоричен успех за само 1 час и 11 минути с 6:3, 6:4 над Малек Жазири. 32-годишният швейцарец направи седем аса и се нуждаеше от само два пробива, като в същото време нито веднъж не допусна сервисът му да бъде пробит.

Така поставеният под номер 1 продължава уверено похода си в Маями, но в 4 кръг ще има несравнимо по-сериозно препятствие в сравнение с 56-ия в света тунизиец - Александър Зверев.

Младият германец спаси три мачбола и победи представителя на домакините Джон Иснър с 6:7(5), 7:6(6), 7:6(5).

Зверев беше пред отпадане при 5:6 точки в тайбрека на втория сет, както и при 15:40 при 4:5 гейма в третата част, но стигна до обрат.

Всичко най-интересно от "Мастърс"-а в Маями гледайте само по Mtel Sport 1.