Фенове прекратиха Сенегал - Кот д'Ивоар край Париж (видео + галерия)

Фенове прекратиха контролата между Сенегал и Кот д'Ивоар на стадион "Шарлети" в околностите на Париж, след като нахлуха на терена в 88-ата минута при резултат 1:1.

Според разпространената информация хулиганите са се били събрали край стадиона с цел да създават проблеми и са влезли без билети. Изборът на Франция за място на срещата не е случаен, тъй като в страната има голяма африканска диаспора, но планираният празник беше опорочен.
Африкански хулигани прекратиха Сенегал - Кот д'Ивоар край Париж
Един от нахлулите се опита да приложи прийом от ръгбито на Ламин Гасама от Сенегал. При вида на приближаващата буря реферът Тони Шапрон призова играчите да се прибират и така мачът завърши без победител.
Всъщност победител имаше и това се оказаха недисциплинираните фенове, които започнаха да прескачат загражденията и да нахлуват на терена. Стюардите бяха безпомощни да се справят с пъргавите африканци, които не им даваха никакъв шанс да ги догонят.

Преди двубоят да бъде прекратен Садио Мане откри за Сенегал в 68-ата минута, но само три по-късно Сириак изравни.