Футболът ни възкръсна! 19-годишните лъвове "изядоха" всички, България с нов грандиозен успех

Родният футбол възкрасна за втори път! След като преди няколко дни представителният тим на България постигна изключителна победа с 2:0 над Холандия в световна квалификация, днес юношите ни до 19 години биха с 3:1 връстниците си от Босна и се класираха за Евро 2017 в Грузия.

До преди този мач двата тима разделяха първото място в групата с по 4 точки, но заради по-лоша голова разлика само победа ни изпращаше на Европайското.

Момчетата на Ангел Стойков не се огънаха под огромното напрежение и след голове на Георги Русев и тарана на Славия Калоян Кръстев (2) дръпнаха с 3:0 още преди почивката. Към средата на втората част Демирович даде искрица надежда на Босна, връщайки едно попадение, но в крайна сметка това се оказа недостатъчно и неговият тим завърши на второ място в групата.

Останалите два тима - Израел и Франция, приключиха при 0:0.

Много силен мач за нашите днес изигра вратарят на Лудогорец Даниел Наумов, който на няколко пъти се намеси блестящо в ключови моменти.

Младите лъвчета поведоха още в 4-ата минута, когато Георги Русев отбеляза от дузпа. Тя бе свирена за нарушение на Хусич срещу Тонислав Йорданов.

След попадението Босна натисна, но удари на Сулич и Жерич не намериха целта. В 7-ата минута пък Наумов спаси шут на Жерич.

В 15-ата минута вратарят на трикольорите отново се намеси добре след изстрел на Станич. В 26-ата минута Наумов пак спаси удар на Станич, а само 60 секунди по-късно Сулич нацели греда.

Лъвчетата отговориха подобаващо в 29-ата минута с втори гол. Тогава Русев центрира от фаул и Калоян Кръстев не остави шанс на Маркович след изстрел с глава - 2:0 за България.

В даденото от рефера продължение на първата част Калоян Кръстев вкара трети гол след асистенция на Асен Чандъров и именно при 3:0 за трикольорите приключи първата част.

Интересното в случая бе, че през първите 45 минути ударите по посока на вратата бяха 10:3 в полза на Босна, а до края на мача набъбнаха на 19:5.

Втората част започна с ново добро спасяване на Наумов. В 64-ата минута Босна намали след гол на Демирович, който се възползва от подаване на Хаджич.

В 72-ата минута всичко можеше да приключи след опасен шут на Кръстев, но Маркович спаси.

До края на напечения двубой Босна натискаше, но лъвовете се бранеха организирано и съвсем заслужено удържаха сериозната си преднина, която в крайна сметка им осигури квота за Евро 2017 в Грузия през лятото.

Този успех бе над пореден силен противник и така родните таланти затвърдиха оставените до момента впечатления, че при правилна работа им предстои добро бъдеще. До момента юношите ни могат да се похвалят с победи над Португалия, Дания, Франция и Босна.

БЪЛГАРИЯ - БОСНА 3:1