Неочаквани шампиони триумфираха в Четвъртия вечерен тенис турнир "Лото"

Неочаквани шампиони триумфираха в Четвъртия вечерен турнир „Лото“, категории ITL125 и ITL250, който се провежда на тенис комплекс „Бароко“ в Студентски град. В надпреварата за начинаещи купата спечели Светослав Карчевски, който победи Живко Гогаджов с 4:1, 4:1. Светослав играе в турнирите на Интерактив тенис само от един месец, но успя да вземе първата си титла от Вечерните турнири. В по-горната категория, ITL 250, голямата изненада поднесе Димитър Стоянов, който победи с 0:4, 4:2, 7:4 фаворита Иво Недков, който е на трето място в неофициалната ранглистата на Интерактив тенис.

Срещата за първото място в категория ITL150 между Светослав Карчевски и Живко Гогаджов започна оспорвано още от първото разиграване. В първия гейм Живко поведе с 40:0, но Светослав успя да обърне резултата и да го пробие. След това Гогаджов започна да прибързва, да атакува неудобни топки и записа няколко непредизвикани грешки. След много оспорвани разигравания първият гейм завърши 4:1 за Карчевски. Във втория гейм Светослав засили сервиса си и продължи да държи топката продължително в игра. Живко продължи да поема повече рискове и да допуска повече грешки и в петия гейм Светослав стигна до три мачбола. Противникът му успя да ги отрази, бореше се до последно, но при четвъртия изкара топката в аут и загуби срещата с 1:4, 1:4.

„Мачът беше много оспорван, въпреки че резултатът не оставя такова впечатление – каза новият шампион в турнирите в категория ITL125 Светослав Карчевски, който е собственик на фирма за транспорт и спедиция. – Играя на турнири от 5-6 години, но това е първият ми финал и първата ми титла. Надявам се да подобря всички компоненти от играта си и най-вече форхенда. Знам, че за да стане това 3-4 месеца ще имам по-лоши резултати и все не искам да си го причиня. Искам да играя по-агресивно, но все още наблягам на защитната игра и връщането на всяка топка в корта. Това не е най-хубавият тенис за гледане, но засега не мога да предложа друго. Не гоня победата на всяка цена, за мен е важно удоволствието от играта, а не титлите и купите. Усещането от първата титла в кариерата ми беше приятно, но нямаше да има проблем ако бях загубил. Не приемам загубите навътре и не позволявам да ми развалят деня.

Финалът в категория ITL250 между Иво Недков и Димитър Стоянов започна нервно, а Димитър направи доста грешки при излизанията си на мрежата и на сервис. Съперникът му показа стабилна игра и спечели няколко точки с точни удари близо до линиите. Иво заложи на дефанзивната игра и влизаше в дълги разигравания, а Митко се опита да го разстрои с атаки и с още повече излизания на мрежата. Агресията му доведе до нови грешки и сетът приключи 4:0 в полза на Иво. Във втория сет Димитър успя да се концентрира и намери играта си. Първият му сервис започна да влиза по-често, а резултатът се движеше точка за точка. С остри топки и смели атаки Митко разстрои отбранителната игра на Иво, взе решителните точки в геймовете и затвори втория сет в своя полза – 4:2. В третия тайбрек сет Иво поведе с 4:2, а Димитър заложи всичко на следващото разиграване. Той излезе на мрежата при първия сервис на съперника си и спечели точката. Това беше повратният момент в тайбрека, който завърши 7:4 в полза на Димитър.

- Мачът не беше красив, но се радвам за победата – каза Димитър Стоянов, който е собственик на фирмата за фитнес облекла FCF Athletics. – Беше важно кой ще направи по-малко грешки и кой ще се фокусира по-бързо върху точките, тъй като този формат на игра не позволява да си разпилян. Не обичам дългите размени на топки и се опитах да правя максимално кратки разигравания – да завършвам топката от задна линия или да излизам на мрежата. Когато сервисът ми започна да влиза и ударите ми станаха по-остри видях, че имам шанс. Това е втората ми титла във Вечерните тенис турнири и съм много щастлив. Тя ми дава увереност, че имам шанс и в категория ITL500. Сигурно ще се пробвам и там, защото повечето момчета вече съм ги бил.

Вечерните турнири от сериите “LOTTO” продължават със срещи от най-силната категория ITL500 на Бароко, както и със срещи от категории ITL125 и ITL250 на тенис комплекс „Про Спорт“. До петък, 31 март, е отворено записването за надпреварата в категория ITL500 от Петия вечерен турнир „Лото“, като срещите ще се играят от 3 април на кортовете на тенис клуб „Про спорт“ в Студентски град. Желаещите могат да се запишат тук: www.interactive-tennis.com.