Кербер продължава напред в Маями

Световната №1 Анджелик Кербер преодоля третия кръг на турнира по тенис в Маями (САЩ). Германката победи с 6:4, 7:5 срещу представителката на домакините Шелби Роджърс. 61-вата в световната ранглиста американка натрупа преднина от 3:0 в първия сет, но след това допусна обрат до 3:5, а Кербер поведе в резултата след края на десетия гейм.

Във втората част Роджърс взе аванс от 4:2, но отново го пропиля и германската тенисистка направи обрат до 7:5. В следващия кръг Анжелик Кербер ще се изправи срещу японката Риза Озаки, която победи трудно германката Юлия Гьоргес със 7:6 (5), 6:3.

"Винаги е приятно да играеш оспорвани сетове, особено когато ги печелиш. След като стигнеш до една такава победа, това ти дава увереност за следващия мач. Доволна съм. Тя водеше с 4:2 във втория сет след продължителен гейм, но аз останах положително настроена и не загубих вяра в победата. Това беше ключът днес", каза Кербер.

Финалистката от миналата година Светлана Кузнецова надви американката Тейлър Таунсенд с 6:4, 6:2. Само седмица след загубата си на финала в Индиън Уелс срещу сънародничката си Елена Веснина, рускинята игра много силно на втори сервис и допусна само един пробив срещу представителката на домакините.

Следващата съперничка на победителката в Маями през 2006-а година е поставената под номер 11 Винъс Уилямс, която надви румънската квалификантка Патрисия Мария Тиг с 6:3, 6:0.

Напред продължават и австралийката Саманта Стоусър, която надви китайката Шуай Пън с 4:6, 6:3, 7:5.

При мъжете Доналд Йънг (САЩ) надви французина Беноа Пер със 7:6 (2), 6:4, а италианецът Фабио Фонини пречупи в три сета Жереми Шарди (Франция) - 3:6, 6:4, 6:4.

Гледайте всичко най-интересно от "Мастърс"-а по Mtel Sport 1.