Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Полша гледа смело към Мондиал 2018 след ключова победа в Подгорица (видео)

Полша победи с 2:1 като гост Черна гора и затвърди мнението, че е най-добрият отбор в група "Е" на световните квалификации. Звездата на гостите Роберт Левандовски откри резултата от пряк свободен удар в 40-ата минута, но в средата ан второто полувреме Стефан Мугоша зарадва публиката на препълнения стадион в Подгорица с изравнително попадение, което бе първо за него с екипа на националния отбор. Поляците стигнаха до успеха в 82-ата минута с красив гол на Лукаш Пишчек.

Резултатът остави "Дружина полска" на върха в класирането с 13 точки и по всичко личи, че съставът на Адам Навалка няма да има проблеми да спечели виза за Мондиал 2018. Черногорците останаха с актив от 7 точки, колкото има и Дания след нулевото равенство срещу Румъния в Букурещ. Северните ни съседи са 4-ти с 6 точки.
Домакините играха без голямата си звезда Стеван Йоветич и опитния бранител Марко Баша. Поляците диктуваха събитията на Градския стадион в Подгорица и пропуснаха няколко положения, преди в 40-ата минута Левандовски да се разпише с прецизно изпълнен фаул. Това беше 8-и гол за Лева в квалификациите и той отстъпва в листата на стрелците само на Кристиано Роналдо.

През второто полувреме Полша пропиля още 2-3 добри възможности пред вратата на Божович, а черногорците изненадващо изравниха в 63-ата минута. Тогава Дамир Кояшевич центира и Мугоша с глава матира Лукаш Фабиански. До края гостите доминираха и в 82-ата минута Пишчек много технично прехвърли Младен Божович и донесе успеха на поляците.

ЧЕРНА ГОРА - ПОЛША 1:2 (0:1)
0:1 Р. Левандовски (40)
1:1 С. Мугоша (63)
1:2 Л. Пишчек (82)