Пиаченца измъкна трудна победа над Латина в плейофите за 5-о място

Волейболният отбор на ЛПР (Пиаченца), където играе капитанът на националния отбор Виктор Йосифов, започна с трудна победа борбата в плейофите за 5-о място в италианската Суперлига, даващо квота за евротурнирите през следващия сезон. "Червено-белите вълци", чийто капитан е Христо Златанов, направиха пълен обрат и се наложиха вкъщи над Топ Волей (Латина), с национала Розалин Пенчев, с 3:2 (20:25, 22:25, 25:22, 29:27, 15:8) в първия мач от 1/4-финалните плейофи в тази фаза на шампионата, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала "Пала Банка".

Така Пиаченца поведе с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е в неделя (2 април) от 19,00 часа българско време в Латина.

Виктор Йосифов влезе за малко в игра като резерва в първия и петия гейм и се отчете с една единствена точка от блокада. Еър Злати пък така и не се появи на полето. Най-резултатен за Пиаченца отново бе кубинецът Фернандо Ернандес, който в този двубой влезе като резерва в първата част, с 23 точки (6 аса!!!, 1 блока и 38% ефективност в атака) за победата. Въпреки това, за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен френският посрещач и национал Тревор Клевено, който добави 19 точки (3 блока, 2 аса, 64% ефективност в атака и 52% перфектно посрещане) за успеха.

От друга страна Розалин Пенчев влезе като резерва за гостите в третия гейм за малко и направи две точки от атака при 100% ефективност. Най-резултатен за Латина отново бе опитният Алесандро Фей с 22 точки (1 блок, 1 ас и 57% ефективност в атака). Японецът Юки Ишикава реализира още 18 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане), но и това не помогна за успех.

ЛПР (ПИАЧЕНЦА) - ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) 3:2 (20:25, 22:25, 25:22, 29:27, 15:8)
ПИАЧЕНЦА: Райдер Йересуело 3, Йоргос Цумакас 2, Леонел Маршал 14, Тревор Клевено 19, Аймоне Алети 13, Габриеле Ди Мартино 9 - Лорис Мания-либеро (ВИКТОР ЙОСИФОВ 1, Франческо Котарели 4, Лука Тенкати 1)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
ЛАТИНА: Даниеле Сотиле 2, Алесандро Фей 22, Юки Ишикава 18, Габриеле Маруоти 14, Кармело Джито 10, Андреа Роси 11 - Фабио Фанули-либеро (Боян Стругар, Кевин Клинкенберг, Матео Пистолези, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 2, Луи Качиопола-либеро)
Старши-треньор: Даниеле Баньоли.