Четата на Гатузо се бори със зъби и нокти

Воденият от легендата на Милан Дженаро Гатузо отбор на Пиза прави всичко възможно, за да се спаси в Серия "Б", въпреки множеството проблеми през този сезон. Тосканците записаха рекордно 17-то равенство през този сезон при визитата на един от фаворитите за промоция в Серия "А" Верона. Двубоят на "Маркантонио Бентегоди" от 32-и кръг на първенството завърши 1:1.

Шампионът на Италия от 1985 година поведе с гол на Силигарди в 29-ата минута, но момчетата на Гатузо стигнаха до точката с попадение на Табанели в 83-ата минута. Звездата на домакините Джампаоло Пацини разочарова с изявите си и не успя да вкара своя 20-и гол през сезона. Бившият нападател на Аталанта, Фиорентина, Сампдория, Интер и Милан бе заменен от Симоне Ганц в 76-ата минута. Тимът на Пиза вече пет мача няма победа, а след наказанието от италианската федерация с отнемането на три точки през миналата седмица, отборът остана с 31 точки на предпоследното 21-то място.

"Нерадзурите" през целия сезон бяха наказани с общо четири точки, които биха пратили тима на 15-то място. Преди това тимът не направи подготовка, Гатузо си тръгна заради проблеми със старото ръководство, но след това се завърна, за да се опита да изведе тима да историческо спасения. Играчите не бяха получавали над половин година заплати, което е основната причина за наказанието с отнемане на точки.

Интересното е, че Пиза има най-слабото нападение от едва 19 отбелязани гола, но също така и най-добрата защита със само 22 допуснати гола.