Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Англия подчини Литва с лекота (видео)

Англия надигра Литва с 2:0 като домакин в мач от квалификационна Група "F" за световното първенство в Русия през 2018 година. "Трите лъва" излязоха с Рахим Стърлинг, Джърмейн Дефоу и Алекс Окслейд-Чембърлейн в атака, докато Нерлиус Валскис бе на върха на литовското нападение. Дефоу (22) и резервата Джейми Варди (66) станаха автори на попаденията за англичаните, които са лидери в класирането в групата с вече 13 точки. Литва заема четвърта позиция с 8, а на второ и трето място са съответно Словения (8 точки) и Словакия (6 т.). Пети е тимът на Шотландия с 4 точки, а на шесто място е Млата с 0 точки. Англия и Литва имат по 5 изиграни срещи, а останалите тимове в групата - по 4. Англичаните все още не са допуснали гол във вратата си от началото на квалификациите.

В 22-ата минута Рахим Стърлинг проби отляво и подаде на непокрития Джърмейн Дефоу, който с удар отблизо опъна мрежата зад Ернестус Сеткас.

Две минути след почивката Стърлинг бе изпреварен в последния момент от бранител на Литва пред вратата на гостите.

В 66-ата минута появилият се преди малко на терена на мястото на Дефоу Джейми Варди направи резултата 2:0. Нападателят на Лестър изпрати топката в мрежата с удар по земя отблизо след асистенция на Адам Лалана.

Този резултат остана непроменен и тимът на Гарет Саутгейт се поздрави с лесна победа, като не остави съмнение в превъзходството си, а за стража Джо Харт нямаше почти никаква работа.

АНГЛИЯ - ЛИТВА 2:0
1:0 Дефоу (22)
2:0 Варди (66)

АНГЛИЯ: Харт, Уокър, Кийн, Стоунс, Бертранд, Дайър, Лалана, Али, Окслейд-Чембърлейн, Дефоу (60-Варди), Стърлинг (61-Рашфорд)

ЛИТВА: Сеткус, Ваиткунас, Киянскас, Климавичус, Славикас (87-Паулиус), Куклис, Зулпа, Новиковас (54-Григаравичус), Сливка, Чернич, Валскис (74-Матулевичас)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Рашфорд (А); Ваиткунас, Зулпа (Л)