Федерер стартира с победа в Маями, чака го мач с Дел Потро

Швейцарецът Роджър Федерер продължи впечатляващото си представяне от началото на сезона и стартира с победа на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 6,99 милиона долара. Поставеният под номер 4 и двукратен шампион в надпреварата Федерер се справи с преминалия през квалификациите представител на домакините Франсис Таяфоу със 7:6(2), 6:3 след почти час и четвърт на корта.

В първия си мач в Маями от 2014 година швейцарецът спечели 20 последователни разигравания при собствен сервис в първия сет, който взе със 7:2 точки в тайбрека. Във втората част 101-ият в света Таяфоу проби за 1:0, но след това Федерер взе пет от следващите шест гейма по пътя си към 14-ия си успех в 15 мача през сезона.

"И преди съм играл с Франсис и знам, че той е много силен и експлозивен и много лесно може да генерира страхотна скорост в ударите си. Той изглеждаше безстрашен, сервираше добре, взимаше рано топката и ме затрудни", коментира Федерер.

В третия кръг швейцарецът, който през миналата седмица спечели турнира "Мастърс" в Индиън Уелс, ще срещне сребърния медалисто т Олимпийските игри в Рио де Жанейро Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина). Дел Потро се справи лесно с холандеца Робин Хаазе с 6:2, 6:4.

Федерер има 15 победи в 20 мача срещу аржентинеца, който обаче спечели срещу швейцареца в пет сета на финала на Откритото първенство на САЩ през 2009 година.

"Обичам да играя срещу Дел Потро. Правили сме епични мачове в миналото. Радвам се, че той се завърна на корта. Сигурен съм, че ще бъде много интересно за публиката", каза Федерер.

Снимка: Getty Images/Guliver

Турнирът по тенис в Маями може да гледате на живо само по Мтел Спорт 1!