Франция си взе своето в Люксембург (видео)

Фаворитът в нашата група А от световните квалификации Франция постигна резонна победа с 3:1 като гост на тоталния аутсайдер Люксембург.

Двубоят ще се запомни с дебюта на 18-годишния Килиан Мбапе от Монако, който е обект на интерес от европейските грандове. Дебют за "петлите" направи и левия бек на Монако Бенджамин Менди. На трибуните на стадиона в Люксембург имаше скаути на Манчестър Юнайтед, Челси, Нюкасъл, Лил и Щутгарт, както и бившият селекционер на Франция Роже Лемер.

Домакините от Люксембург получиха тежък удар в 21-ата минута, когато вратарят Антони Морис се контузи и беше принудително заменен от Ралф Шон. Седем минути по-късно "петлите" откриха головата си сметка чрез Оливие Жиру, за когото това беше 22-о попадение за националния отбор.

В 32-ата минута Блез Матюиди задържа в наказателното Даниел да Мота Алвеш и реферът от Литва Андрис Трейманис отсъди дузпа, която беше реализирана от игралия в ЦСКА Аурелиен Йоаким. Радостта на домакините продължи твърде кратко. В 37-ата минута Даниел да Мота фаулира Джибрил Сидибе и последва дузпа и пред вратата на Люксембург, която беше реализирана от Антоан Гризман.  Голът не смути домакините, които упражниха натиск в края, но не постигнаха нищо.

Играта загрубя и домакините получиха два бързи жълти картона в лицето на Йоаким и Крис Филипс. В 50-ата минута резервният вратар на Люксембург Ралф Шон отрази удар от средна дистанция на Антоан Гризман. Франция също даде свидна жертва след час игра, когато принудително беше заменен Джибрил Сидибе от Кристоф Жале. В 77-ата минута Оливие Жиру отбеляза втория си гол в мача и уби интригата в срещата. Това позволи на Дидие Дешан да пусне в игра сензацията Килиан Мбапе, за когото това беше дебютен мач. Нападателят на Монако замени Пайе в 78-ата минута, но за краткото време на терена не успя да направи нещо съществено.

Така Франция постигна четвърта победа в групата и води уверено в класирането.