CR70 наниза два шедьовъра и е под пара за Португалия (видео)

Европейският шампион Португалия надигра с категоричното 3:0 гостуващия тим на Унгария в среща от група В в зона "Европа" на световните квалификации. Кристиано Роналдо вкара два прекрасни гола (36 и 65) и закръгли сметката си за националния тим на 70 (в 137 срещи). Номер 7 има 14 гола в 14 срещи за лузитаните от началото на 2016 година насам. Въпреки успеха тимът на Фернандо Сантош изостава с три точки от лидера Швейцария.

Иберийският тим овладя топката от началото на мача и търсеше пробойни в защитата на "маджарите". В 13-ата минута Кристиано Роналдо получи удобна възможност за удар от фал. Номер 7 шутира, получи рикошет и топката излезе в корнер. Усилията на португалците донесоха резултат в 32-ата минута. Андре Силва беше свободен на втора греда и отблизо насочи в мрежата след центриране отляво.

Четири минути по-късно Роналдо реализира страхотен гол. Той получи технично с пета от Андре Силва и изстреля мощно топката към близкия долен ъгъл от около 20 метра - 2:0. В 40-ата CR7 опита атрактивно изпълнение със задна ножица, а топката се оказа прекалено лесна за вратаря.

През второто полувреме домакините продължиха да владеят положението. В 65-ата минута Кристиано вкара още по-атрактивен гол след изстрел от пряк свободен удар. Топката беше поставена почти до ръба на наказателното поле, номер 7 реши да стреля отсечено по диагонала и намери непокрития ляв ъгъл на вратаря. Това беше девето попадение за Роналдо в четири квалификационни мача и общо 70-о за Португалия. До края домакините можеха да направят резултата и по-внушителен.