Швейцария остана с перфектен рекорд (видео)

Швейцария записа пета поредна победа в световните квалификации, след като спечели с 1:0 домакинството си срещу Латвия. Влезлият като резерва Дърмич отбеляза единственото попадение след удар с глава в 66-ата минута.

Швейцарците започнаха силно и имаха огромен превес по отношение владеенето на топката, но чистите положения бяха рядкост. Джака и Шакири бяха сред най-активните, но нямаха шанс да се разпишат. Защитата на латвииците успяваше да се справя с атаките до средата на втората част.

В началото на второто полувреме домакините пропуснаха отличен шанс. Центриране на Джака намери Шакири, който имаше време да си спре топката и да насочи топката, но я прати точно във вратаря.