Гибралтар очаквано беше разгромен в Босна и Херцеговина (видео)

Отборът на Босна и Херцеговина очаквано спечели убедително с 5:0 над гостуващия Гибралтар в мач от група Н в зона "Европа" на световните квалификации. Балканският тим записа втора домакинска победа с 5:0 след успеха над Естония. Победата изравни босненци с втория в класирането Гърция.

Още в четвъртата минута Миралем Пянич намери Ведад Ибишевич и той откри резултат с изстрел в долния ляв ъгъл. Почти до самия край на полувремето крайбрежната страна опази вратата си от нов гол. В 43-ата Един Виска центрира и Ибишевич се разписа с глава отблизо. В 52-ата Върсайевич направи преднината класическа с удар от пет метра. Четири минути по-късно Върсайевич асистира на Виска за 4:0. В 94-ата Ермин Бичакчич вкара за крайното 5:0.