Алекс Колев с ключова асистенция за Стал

Българският нападател Александър Колев изигра нов добър мач в Полша. 25-годишният голмайстор направи асистенция за победата с 2:1 на своя Стал (Миелец) в сблъсък от второто ниво срещу Вигру (Сувалки).

Отборът на Стал се изкачи до десетото място в шампионата, като тимът е в серия от три победи и едно равенство, откакто българският нападател и халфът Васил Панайотов се присъединиха в клуба.

Първото попадение в срещата падна в 51-ата минута, когато Кристоф Дрзазга наказа стража на Вигру.

Седем минути по-късно обаче Дамиен Кадзиор изравни, за да дойде мигът на Алекс Колев. Бившият играч на Ботев (Пловдив) и Берое асистира перфектно към Дрзазга, който на празна врата оформи крайния резултат в мача от 23-ия кръг на Лига 1.

В следващия кръг Стал гостува на 15-ия във временното класиране тим на Хробни (Глогов).