В нашата група: Швеция отупа Беларус със странни голове (видео)

Отборът на Швеция временно се изравни с Франция на върха в нашата група А на световните квалификации в зона "Европа". Днес шведите разбиха с 4:0 гостуващия тим на Беларус и вече имат 10 точки на лидерската позиция преди късните срещи Люксембург - Франция и България - Холандия. Емил Форшберг отбеляза два гола (19 - дузпа и 49). При втория вратарят на гостите позволи много лековато топката да мине между краката му. В 57-ата реферът посочи центъра за гол на Берг, но останаха съмнения дали топката преминава голлинията с пълния си обем. В 77-ата Телин вкара за 4:0.

Скандинавците започнаха силно, търсейки ранен гол. В 16-ата минута Маркус Берг получи перфектна топка на десетия метър, но с глава я прати в аут. В 18-ата съдията посочи бялата точка, след като Берг беше дръпнат с ръка при високо центриране. Емил Форшберг се разписа при дузпата - 1:0. В 26-ата Джими Дурмаз нямаше късмет и нацели странична греда след шут от 18-метров фаул, при който вратарят не помръдна. В 40-ата Берг се измъкна от засадата и сам срещу вратаря не успя да вкара.

Втората част започна с куриозен гол. В 49-ата минута Форшберг стреля от 18 метра и изглеждаше, че вратарят няма да има проблеми да улови. Стражът на беларусите обаче сгреши фатално и позволи топката да мине между краката му - 2:0. В 57-ата се стигна до още една странна ситуация. Съдията посочи центъра след удар на Берг, а повторенията не ни убедиха напълно, че топката изцяло е преминала голлинията. В 77-ата Телин получи дълъг пас и много точно насочи топката по диагонала до гредата - 4:0.

Така шведите не допуснаха изненада и ще чакат грешки на другите фаворити в групата.

Снимки: Getty Images/Guliver