Рилски се размина с нова издънка у дома

Рилски спортист се размина на косъм с нова издънка у дома. След като преди седмица играчите на Людмил Хаджисотиров загубиха изненадващо от Ямбол в “Арена Самоков”, сега надиграха Спартак (Плевен), макар и доста трудно и зарадваха феновете си с победа с точка разлика - 87:86.

Еван Брюинсма донесе победата на Рилецо с два успешни наказателни удара при 7 секунди до финалната сирена, с които оформи крайния резултат - 87:86. Мартин Маринов от Спартак имаше шанс да стъжни ситуацията за един от бившите си отбори, но пропусна стрелбата си със сирената, с което се изпари възможността успехът да бъде за плевечани.

Рилски изкова успеха си в последната четвърт, която започна при преднина от 5 точки в полза на гостуващия тим. Спартак изигра добър мач и тръгна уверено още от началото, повеждайки с 14:20 в края на първата част, а след като за кратко сдаде инициативата през втората, бързо си я върна и остана начело и на почивката, този път с 37:42. Лидерството се смени на няколко пъти и през третия период, след чийто край плевенските баскетболисти отново бяха напред - 58:63. Гонитбата продължи и през последния период, а все пак шансът бе на страната на домакините, които спечелиха тринадесетата си победа за сезон в НБЛ.

Йордан Бозов вкара 22 точки, Ди Джей Шелтън и Златин Георгиев - по 18, а Еван Брюинсма остана с 15.

Димитър Маринчешки с 23 и Константин Коев с 15 бяха най-резултатните играчи на Александър Дяковски.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 87:86 (14:20, 23:22, 21:21, 29:23)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Дарин Иванов, Йордан Бозов 22, Златин Георгиев 18, Еван Брюинсма 15, Ди Джей Шелтън 18 (Адриян Секулов, Николай Стоянов 9, Самуел Франсис, Денислав Вутев 4, Тони Уудс 1)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Милен Дудев 8, Герасим Николов 8, Михаил Танев 3, Димитър Маринчешки 23, Милован Савич 12 (Константин Коев 15, Велислав Гълъбов 9, Мартин Маринов 8)