Хебър спечели промоция за Суперлигата (галерия)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) е новият член на Суперлигата на България! Момчетата на треньора Атанас Петров спечелиха промоцията за елита, след като обърнаха и се наложиха вкъщи над Доростол (Силистра) с 3:1 (23:25, 25:18, 25:19, 25:17) в трети решаващ мачот финалния плейоф на Висшата лига, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Васил Левски".
Хебър спечели промоция за Суперлигата
По този начин Хебър спечели плейофната серия с 2-1 победи, с което си завоюваха и мястото в елита през следващия сезон. Тимът на Доростол пък ще играе плейаут срещу Арда (Кърджали), който остана на предпоследното 11-о място в редовния сезон на Суперлигата.
Гостите от Доростол започнаха по-добре, като поведоха с 8:4 в първия гейм. Постепенно, обаче, Хебър намери начин да навакса изоставането и да изравни при 15:15, а след това дори и да поведе с 16:15. Доростол, обаче, нямаше намерение да се предава и отново поведе при 20:18. С ас на Иван Тасев Хебър изравни отново при 22:22. Гостите от Силистра бяха по-прецизни в края, не допускаха толкова грешки и успяха да приключат гейма след 25:23. Втората част започна много равностойно, като ключово се оказа играта на Станислав Петков. Именно след негова серия от начален удар Хебър дръпна със 17:12. Преднина, която помогна на Хебър да изравни геймовете след 25:18.

В третата част Хебър започна по-мобилизирано и успя да направи разлика от няколко точки, но гостите от Доростол не се предаваха и успяха да изравнят при 15:15. След това капитанът на Хебър Евгени Григоров пое нещата в свои ръце и след серия от сервиси домакините дръпнаха при 20:15. Преднината се запази, а с ас на Иван Тасев Хебър направи 25:19, за да поведе с 2:1. В четвъртия гейм волейболистите на Хебър бяха окрилени от аванса си и от подкрепата на своите фенове и нямаха повече проблеми - 25:17, 3:1 и промоция за Суперлигата.

Над всички за Хебър бе бившият национал Станислав Петков (1 блок, 2 аса, 71% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) за ценната победа. Ивайло Иванов добави още 14 точки (2 блока, 67% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Доростол Калоян Канев реализира 19 точки (50% ефективност в атака).
ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДОРОСТОЛ (СИЛИСТРА) 3:1 (23:25, 25:18, 25:19, 25:17)
ХЕБЪР: Евгени Григоров 1, Любослав Симеонов 7, Станислав Петков 20, Ивайло Иванов 14, Иван Тасев 11, Васил Атанасов 11 - Асен Дапев-либеро (Илиян Божков 10, Костадин Бишуров 3, Стефан Иванов)
Старши-треньор: Атанас Петров
ДОРОСТОЛ: Милен Стоянов 1, Калоян Канев 19, Иван Иванов 6, Ангел Павлов 11, Исмаил Исмаил 5, Милен Минчев 3 - Николай Петров-либеро (Мустафа Сефер, Мартин Дънев, Любомир Екзаров)
Старши-треньор: Димитър Миланов.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)