Джерард се завърна на "Анфийлд" с гол и 3 асистенции срещу Реал Мадрид (видео)

Легендарни футболисти на Ливърпул и Реал Мадрид отново се събраха на терена с благотворителна кауза. Стивън Джерард се завърна на "Анфийлд" с блестящо представяне - гол и три асистенции (при третата той беше спънат за дузпа). Срещата завърши 4:3 в полза на "червените", които водеха с 4:0 преди последните десет минути.

Стиви Джи беше приветстван горещо от публиката, за разлика от друг доскорошен любимец на мърсисайдци - Майкъл Оуен. Част от феновете на ливърпулци освиркаха нападателя заради миналото му с Манчестър Юнайтед.

За кралския клуб се включиха емблематични футболисти като Роберто Карлош, Кларънс Зеедорф, Луиш Фиго и Фернандо Мориентес. Любимият бразилски бек на мадридистите остана на терена едва 18 минути и се видя, че не е в най-добра форма. Англичаните изнесоха истинска лекция срещу своите съперници в 80 от 90-те минути. Оуен вкара единствения гол за първото полувреме в 24-ата минута. Джон Олдридж удвои в 50-ата, а в 66-ата Роби Фаулър се разписа от дузпа.

Най-добрият на терена - Джерард, отбеляза превъзходен гол за 4:0, овладявайки в наказателното поле и завършвайки с удар от въздуха. Мичел Салгадо беше сред най-дейните в бяло и на няколко пъти опита далечни удари. При един от тях Едвин Конго се разписа за испанците. Мориентес разстреля вратаря на "червените" минута по-късно. Последното попадение дойде след удар с глава на Рубен де ла Ред. Бившият испански национал прекрати кариерата си едва на 23 години заради проблеми със сърцето.