Балкан без проблеми срещу Черно море

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна категорична победа в среща от програмата на XXIII кръг в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 94:71 (24:17; 18:12; 27:15; 25:27).

Травис Даниелс завърши с „дабъл-дабъл“ за домакините – 17 точки и 10 борби, Михайло Секулович също се отличи с двойни показатели – 16 точки и 10 борби, а Станимир Маринов и Душан Цветкович добавиха съответно по 13 и 11 точки.

Никола Джурич беше най-резултатен за „моряците“ – 27 точки, а Станислав Цонков приключи със 17 точки.

Баскетболистите на Балкан контролираха събитията на терена през по-голямата част от двубоя, като започнаха да трупат аванс още от първия съдийски сигнал. След първите десет минути ботевградчани бяха напред с 24:17, като до почивката Станимир Маринов и компания не изпуснаха инициативата и разликата стана двуцифрена – 42:29 след 20 минути игра.

Интригата в този мач до голяма степен бе убита през третата четвърт, когато баскетболистите на Балкан демонстрираха отлична организация в защита и нападение и поведоха с 69:44.

Очаквано в заключителните десет минути домакините намалиха темпото, но това не промени почти нищо, след като гостите от Черно море успяха да спечелят с периода с минимална преднина от две точки, а последният съдийски сигнал прозвуча при 94:71 в полза на Балкан (Ботевград).

Балкан - Черно море Тича 94:71 (24:17; 18:12; 27:15; 25:27)

Балкан: Хот 8, Илиев 7, Секулович 16, Даниелс 17, Ст.Маринов 13 (Н.Маринов 6, Ивков 2, Кочев 5, Христов, Каменов, Дурчев 9, Цветкович 11)

Черно море Тича: Дедижер 4, Карамфилов 4, Нацкин 9, Мркович 4, Цонков 17 (Куртев 2, Диков, Георгиев 4, Джурич 27)