Пирин 2001 би Пирин в благоевградското дерби в Eлитната група

Отборът на Пирин 2001 победиха като гост Пирин с 2:1 на базата в Рилци при децата. Срещата бе от 19-ия кръг на елитната група до 15 години.

Както и през есента срещата бе много драматична, както и тогава в Покровник момчетата на Ивайло Андонов имаха повече късмет в последните минути. Орлетата които бяха водени в този мач от Атанас Николов имаха предимство през първото полувреме. Поведоха и с гол на Христо Якимов в 13-тата минута ,след добавка отблизо. В тези минути вървеше и играта на Тасев и Християн Анастасов.

И в началото на второто полувреме орлетата създаваха повече положения ,удариха две греди но накрая загубиха. На два пъти при контраатаки те изпуснаха бързия Николай Стоименов. Първия път той бе фаулиран на границата на наказателното поле и от фаула Кирил Стоймирски изравни. Голямата драма дойде в последната 70-та минута когато отново Стоименов надбяга бранителите и бе фаулиран от Койруков в наказателното поле. Главният съдия Марио Хаджиев от Сандански отсъди дузпа и вдигна втори жълт картон на бранителя. От бялата точка Наско Шопов донесе победата на Пирин 2001, а домакините завършиха мача и с човек по-малко.