Стефани Попова стана шампионка в ски-бягането на 5 километра свободен стил

Българката Стефани Попова спечели титлата на 5 километра свободен стил на състезанието от Балканската купа по ски-бягане в Банско. Попова, която е част от националния отбор по биатлон, преодоля трасето за 16:32.0 минути. Втора завърши Мария Цакири от Гърция, която финишира с изоставане от 16.3 секунди. Майда Дръндич от Сърбия остана трета на 19.2 секунди след Попова. Победителката на 5 километра класически стил от вчера Нанси Окоро се нареди седма на 1:37.1 минута. Хърватката Ведрана Малец, която днес не участва, завърши на първо място в крайното комплексно класиране за Балканската купа, след като записа четири победи през сезона.

В дисциплината 10 километра свободен стил при мъжете най-бърз беше Дамир Растич (Сърбия) с време 25:57.3 минути. Един от водещите български биатлонисти Владимир Илиев завърши втори само на 3.8 секунди, а трети на 4.6 секунди остана Еди Дадич от Хърватия. Победителят на 10 километра класически стил от вчера Веселин Цинзов днес финишира пети на 58.6 секунди, но това се оказа достатъчно за крайната победа за Балканската купа по ски-бягане, в която през този сезон той записа девет успеха.