Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Юношите до 15 на Ботев разбиха Черноморец

Ботев постигна изразителна победа с 4:1 над Черноморец (Бургас) в среща от 13-ия кръг на Елитната група до 15 години. Двубоят се игра на един от естествените терени на базата в "канарчетата" в "Коматево".

Резултатът бе открит още в 5-ата минута, когато Иво Казаков центрира от свободен удар, Георги Трифонов бе изпуснат от защитата и от въздуха изведе "канарчетата" напред - 1:0. В 10-ата минута двамата отново комбинираха, капитанът изведе нападателя на чиста позиция и последва удар, но той бе блокиран от стража.

В 15-ата минута Георги Пенев от състава на гостите пробва центриране, но топката описа странна парабола и кацна на напречната греда, след което излезе в аут. Само секунди по-късно "жълто-черните" сбъркаха фатално при изнасяне на топката и Димо Кръстев с удар от 20 метра изравни - 1:1.

В 19-ата минута Атанас Чернев, който днес празнува своя 15-ти рожден ден, направи 30-метров пробив и пусна надясно към Атанас Стоименов, който с едно докосване центрира и кълбото се насочи към Аспарух Славов, но тупна коварно пред халфа и последвалият удар мина високо над вратата.

В 29-ата минута пловдивчани изпълниха късо ъглов удар, след което Иво Казаков прати топката в наказателното поле и Венци Богданов стреля от няколко метра, но право във вратаря.

Още във втората минута след почивката играч на гостите стреля от 20 метра, кълбото се насочи опасно под напречната греда, но Милко Баданов се намеси и изби. В 47-ата минута Антоан Колев проби отдясно и центрира към Георги Трифонов, нападателят изпревари защитник и с удар в далечния ъгъл реализира втория си гол в двубоя - 2:1.

Само четири минути по-късно "жълто-черните" отново ликуваха. Иво Казаков пусна извеждащ пас към Мартин Манев, атакуващият футболист напредна и стреля, топката се отклони от вратаря, но продължи движението си към вратата и въпреки опитите на притичал защитник да избие премина голлинията.

В 60-ата минута Мартин Манев бе близо до втория си гол, но стражът излезе и блокира удара му. В 65-ата минута Милко Баданов се отчете с решителна намеса, след като отрази удар на останал сам срещу него нападател.

Две минути преди последния съдийски сигнал "канарчетата" стигнаха и до четвърти гол. Петър Итов подаде към Иво Казаков в наказателното поле, капитанът пое кълбото и с диагонален удар фиксира крайния резултат.