Божинов не се спира - вкара и на китайския хегемон

Българският нападател Валери Божинов продължава много доброто си представяне в Китай. Голмайсторът вкара гол и добави асистенция при престижното равенството 2:2 в контролата на неговия тим Мейджоу Хака срещу шампиона и тотален хегемон от шест години в страната - Гуанджоу Евъргранд. Двубоят се игра на стадиона на двукратния първенец в Шампионската лига на Азия. Бившият нападател на Ювентус и Левски отново бе титуляр, като остана на терена 80 минути. Той се разписа от дузпа за 1:1 в 25-ата минута, а три по-късно асистира на централния нападател Джонас за пълен обрат.
Преди това шампионите поведоха още в 10-ата минута. Тимът воден от Луис Фелипе Сколари бе без Паулиньо, който онзи ден вкара хеттрик за Бразилия срещу Уругвай, както и без контузения Джаксън Мартинес, и китайските национали в състава. Бразилците Алан и Рикардо Гуларт, който стана голмайстор през миналата година, бяха титуляри за Гуанджоу.
Буквално в последните секунди оборът на Сколари стигна до равенството 2:2, след като преди това играчите на тима пропуснаха 3-4 чисти положения срещу втородивизионния тим. Божинов и компания също пропуснаха да вкарат трети гол на контраатака в края на първата част и началото на второто полувреме.

Както е известно, Божинов се превърна в герой за Мейджоу при първата победа за сезона с 2:1 над Улхан Зал
. Българинът вкара победния гол, а преди това асистира за първото попадение.
Поражението пък коства поста на Чиро Ферара
, който бе уволнен след загубата от тима на Божинов.
Нападателят днес пусна видео още от терена след мача с Гуанджоу, като се похвали сам.
"И днес Божигол - гол и асистенция. Срещу Гуанджоу Евъргранде - шампиона. Резултатат е 2:2 за съжаление, но все пак за нас беше важно да играем добре и да се представим добре. Гол и асистенция. Браво, Императоре", казва Божинов в своя профил в Инстаграм.