Айлендърс измъкна победата срещу шмпиона Питсбърг

Никита Кучеров се разписа 3:28 минути след началото на продължението за победа на Тампа Бей с 2:1 над Детройт, с което Светкавиците останаха на точка от осмото място, даващо право на участие в плейофите на Националната хокейна лига (НХЛ). Тампа Бей е четвърти в класирането за уайлдкард с 81 точки, а пред отбора са Бостън и Ню Йорк Айлъндърс с по 82. Рейнджърс са лидери с 94.

Детройт поведе в резултата в деветата минута с гол на легендата Хенрик Зетеберг, но Ондржей Палат изравни след 5:53 минути игра в последната третина и изпрати мача в продължение. Кучеров се разписа малко след неговото начало с удар от няколко метра след силен пас на Брейдън Пойнт. Това остави
Светкавиците в битката за плейофите, след като Айлъндърс заеха осмото място с победа над Питсбърг.

Джон Таварес и Антони Бовилие вкараха голове от дузпи за победата на нюйоркчаните с 4:3 срещу шампионите. Сидни Кросби вкара от свободните удари за Пингвините, но Ярослав Халак, който стартира мач за първи път от декември насам, спря ударите на Фил Кесел и Ник Бонино, оставяйки Питсбърг на точка от Вашингтон в битката за Президент'с трофи.

Андерс Лий вкара 28-ия си гол за сезона, а Брок Нелсън и Кейси Чизикас вече са съответно със 17 и осем след шайбите във вратата на Пингвините. Айлъндърс пък са спечелили 18 от общо 31 мача под ръководството на Дъг Уейт, който замени Джак Капуано през януари.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Анахайм - Уинипег 3:1
Далас - Сан Хосе 6:1
Детройт - Тампа Бей 1:2 след продължение
Питсбърг - НЙ Айлъндърс 3:4 след дузпи