Македонците победиха от петия опит (видео)

Македония записа първи точки в квалификациите за Мондиал 2018. След 4 поредни загуби, отборът на Игор Ангеловски се наложи с 3:0 при гостуването си в Лихтенщайн. Резултата откри Бобан Ангелов в края на първото полувреме, а след почивката два гола добави звездата на тима Илия Несторовски.

Гостите направиха доста пропуски, преди в 43-ата минута Ангелов да се разпише след асистенция на Иван Тричковски. В 68-ата Несторовски удвои с глава след подаване на ветерана Горан Пандев. Отново звездата на Палермо беше точен в 73-ата минута, а в края на двубоя пропусна да направи хеттрик, стреляйки неточно от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

В класирането в група "G" Македония е на 5-то място с 3 точки, а Лихтенщайн е с нулев актив. Начело са Испания и Италия с по 13 точки.

ЛИХТЕНЩАЙН - МАКЕДОНИЯ 0:3
0:1 Б. Николов (43)
0:2 И. Несторовски (68)
0:3 И. Несторовски (73)