Нулево реми в дербито с Ейре отдалечи Бейл и компания от голямата цел (видео)

Ейре и Уелс направиха нулево равенство в мач от група "D" на световните квалификации. Както се очакваше, двата отбора заложиха на здрави единоборства и много тичане, а голови положения почти липсваха. Гостите доиграха срещата с човек по-малко след червения картон на Нийл Тейлър за брутално нарушение срещу Шеймъс Коулмън, довело до счупване, и трябваше да се примирят с едната точка. Резултатът остави "драконите" на третото място в класирането с актив от 7 точки, колкото има и Австрия. Ирландците пък събраха 11 пункта и оглавяват таблицата, заедно със Сърбия.

Ирландците започнаха силно кампанията си и спечелиха три от първите си 4 мача. Уелс също нямаше загуба, но с една победа изоставаше от лидерите в групата. За последно двата тима се бяха срещали точно преди 10 години, когато направиха 2:2 Кардиф.
По време на загрявката травма получи халфът на домакините Джеймс Маккарти и вместо него в титулярния състав по спешност се появи Дейвид Мейлър. За Уелс сред стартовите 11 се открояваха имената на звездите Гарет Бейл, Аарън Рамзи и Джо Алън.

В 5-ата минута всички на "Авива Стейдиъм" в Дъблин се изправиха на крака и с аплодисменти почетоха паметта на капитана на Дери Сити Райън Макбрайд, който почина по-рано през седмицата. Гостите започнаха с повече самочувствие. Те търсеха с дълги подавания Бейл и Робсън-Кану, разчитайки, че двамата ще вземат предимство срещу тромавата защита на "детелините". Ирландците се активизраха към средата на полувремето, но без да предприемат никакви рискове.
На почивката Крис Коулман извърши смяна, като пусна в игра Сам Воукс вместо Хал Робсън-Кану. В 47-ата минута зрителите станаха свидетели на първия точен удар към една от двете врати. Отправи го Гарет Бейл от фаул, но Дарън Рандолф внимаваше. Не след дълго отново лидерът на Уелс обстрелва ирландския страж, но без успех.

Ирландците действаха все така предпазливо, защото равенството беше по-изгодно за тях. В средата на втората част Бейл имаше голям късмет, че се размина само с жълт картон при много грубо влизане срещу Джон О'Шей.
Нийл Тейлър обаче не беше пожален от рефера Никола Рицоли и в 68-ата минута остави гостите в намален състав. Тейлър влезе безумно срещу Шеймъс Коулмън и му причини тежка контузия. Дори това не накара футболистите на Мартин О'Нийл да променят игровия си план. В същото време Крис Коулман предприе двойна смяна, с която целеше да внесе повече стабилност и отборът му да си тръгне непобеден.

В 85-ата минута "драконите" дори можеха да изтръгнат победата, но малко не достигна на Гарет Бейл да се превърне в герой за своите.

ЕЙРЕ - УЕЛС 0:0