Исландия се справи с аутсайдера за първата си победа като гост в квалификациите (видео)

Исландия очаквано постигна първа победа като гост в квалификационна Група I, след като надделя с 2:1 над аутсайдера Косово в Шкодра. Бьорн Сигурдарсон откри резултата в 25-ата минута, след като направи добавка след спасен удар на Сигурдсон. Именно Гилфи Сигурдсон удвои от дузпа десет минути по-късно. Преди тези попадения домакините нямаха късмет, тъй като шут на Валон Бериша срещна гредата. В 53-ата минута Адте Хухиу все пак намали, засичайки с глава центриране на Шала.

Това бе трета победа за "викингите" в Група I и те вече имат 10 точки, което има отрежда второ място във временното класиране след Хърватия. "Шахматистите" имат три пункта повече. На 11 юни Исландия приема Хърватия. Косово остава на последно място с едва една точка.