Пирин Бл би Ботев (Враца) с две дузпи при юношите

Пирин Благоевград победи Ботев Враца с 3:1 в среща от 19-ия кръг на Елитната група до 19 години. Това бе първа победа за малките орлета тази пролет, първа и под ръководството на новия наставник Венелин Товиров.

Юношите на Пирин вкараха поведоха с 2:0 след две дузпи. Точни бяха Христо Младенов в 20-ата минута и Яни Тусонджиев в 47-ата. При втората дузпа Цветослав Ненков получи и червен картон. Въпреки че бяха с човек по-малко гостите от Враца върнаха един гол чрез Габриел Каменов шест минути по-късно. Само след още четири минути Марио Топузов оформи и крайното 3:1. До края на срещата орлетата пропуснаха още няколко положения.

В класирането Пирин Благоевград е на 7-мо място с 28 точки, а Ботев Враца е на 14-то с актив от 16 точки.