Пестелива победа и прекъсване на срещата белязаха мач №1000 на Буфон (видео)

Италия продължава гонитбата с Испания на върха в Група G след очаквана домакинската победа с 2:0 над Албания. Даниеле Де Роси (12') откри резултата от дузпа, а Чиро Имобиле (71') реши всичко след почивката. Двубоят на "Ренцо Барбера" в Пелермо ще се запомни не толкова с някаква впечатляваща игра на "Скуадрата", колкото със забележителното постижение на капитана Джанлуиджи Буфон, който днес записа своя мач №1000 в професионалната си кариера. 168 от тях са за националния отбор. Освен това срещата бе прекъсната за около десет минути след почивката заради пиротехниката, използвана от феновете на гостите.

Чиро Имобиле и Андреа Белоти водеха атаката на домакините. Албания действаше с трима в нападение - Одисе Роши, Сокол Чикалеши и Анди Лила.

Гостите започнаха изненадващо добре и дори атакуваха по-опасно в началото, но в 11-ата минута Баша задържа Белоти в наказателното поле при едно центриране от свободен удар, изпълнен от Кандрева. Славко Винчич посочи бялата точка, а Де Роси изпълни точно наказателния удар, давайки аванс на Италия. Албанците бурно оспорваха решението на главния рефер, но това не им помогна.

До почивката Де Роси и Белоти пропуснаха да увеличат аванса на Италия, като в първия случай ударът с глава на аса на Рома мина над вратата, а след това Стракоша се намеси добре и изби силния изстрел на голмайстора на Торино.

В добавеното време на първата част пък Роши пропиля нелоша възможност за гостите.

В 56-ата минута двубоят бе прекъснат заради поведението на албанските фенове, които в хода на целия мач палеха димки и факли и взривяваха бомбички. Още през първото полувреме, когато бе отсъдена дузпата, няколко факли бяха хвърлени на терена. Главният рефер изведе играчите на Италия, а албанските футболисти се опитаха да успокоят ултрасите. Десетина минути след това играта бе подновена.

Антонио Кандрева не успя да преодолее Стракоша в 65-ата минута, когато бе останал сам срещу вратаря, но шест минути след това Чиро Имобиле донесе спокойствие на домакините, след като засече с глава на далечната греда прецизно центриране на Дзапакоста - 2:0.

Испания и Италия имат по 13 точки на върха в Група G, но Ла Роха заема първото място с впечатляваща голова разлика - 19:2.