Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

И този път испанците не сгрешиха (видео)

Световният шампион от 2010 г. Испания не допусна издънка при домакинството си на Израел и се наложи с 4:1 в квалификация за Мондиала в Русия, с което продължава да дели първото място в Група "G" заедно с Италия. Двата тима имат по 13 точки, а съперниците им тази вечер Израел и Албания остават назад.

Давид Силва (13'), Витоло (45'), Диего Коща (51') и резервата Иско (88') вкараха за испанците на стадиона в Хихон, а към това можем да добавим греди на Тиаго Алкантара и Давид Силва. Съперникът единствено върна едното попадение чрез Лиор Рефаелов (76') и също удари една греда.

Селекционерът на иберийците Хулен Лопетеги заложи на Коща на върха на атаката, а Алваро Мората остана на пейката. Големите съперници от Реал Мадрид и Барселона Серхио Рамос и Жерард Пике оформираха централната двойка защитници.

С попадението си Давид Силва вече е четвърти по голове във вечната ранглиста на реализаторите в "Ла Роха" с 29, колкото има и Фернандо Йеро. Първи там е Давид Вийя с 59 гола.

Двубоят обаче можеше да придобие съвсем различен развой, ако не бяха няколко чисти пропуска на израелците. Централният им нападател Еран Захави се провали при отлични възможности в 7-ата и 24-ата минута, когато се беше оказал сам срещу Давид де Хеа. В 44-ата минута пък стражът на Манчестър Юнайтед блесна с впечатляващ рефлекс след добре насочен удар с глава на Лиор Рефаелов. Всичко това дойде още при 0:0 и 1:0 в полза на испанците, а буквално секунди след спасяването на Де Хеа се стигна до второто попадение, дело на Витоло след неубедителна намеса на Офир Марсиано.

Вратарят на гостите не реагира добре и в 51-ата минута, когато Диего Коща го прониза за 3:0. Малко преди това таранът на Челси беше пропуснал от аналогична ситуация.

В 57-ата минута резултатът можеше да набъбне до 4:0, но гредата попречи на Давид Силва.

След това темпото спадна значително и дори попадението на гостуващия отбор в 76-ата минута не промени динамиката на терена. Две минути преди последния сигнал на рефера появилият се като смяна Иско насочи кълбото долния десен ъгъл за крайното 4:1.

ИСПАНИЯ - ИЗРАЕЛ 4:1
1:0 Давид Силва (13)
2:0 Витоло (45)