Ямбол се разправи и с шампионите

Само седмица, след като се наложи над Рилски спортист (Самоков), отборът на Ямбол поднесе нова изненада в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството аи на шампионите от Лукойл Академик с 80:71.

Венцислав Петков отново бе над всички в селекцията на Петър Петров и реализира 21 точки, а Станислав Говедаров и Николай Върбанов добавиха съответно по 16 и 13 точки.

Дани Гибсън вкара 17 точки за Академик, а Стив Зак приключи с “дабъл-дабъл” – 14 точки и 10 борби.

Първата четвърт премина изключително равностойно и при постоянна размяна на лидерската позиция. След първите десет минути домакините от Ямбол бяха напред с три точки – 20:17 след тройка на Е.Иванов, като през втория период, противно на очакванията, ямболии поеха пълен контрол върху играта и заслужено на почивката преднината им вече бе двуцифрена – 43:31.

“Студентите” от Правец започнаха силно второто полувреме и малко преди средата на третата част разликата бе стопена до 42:46 след две точки на Аврамов. В оставащото време ролите се размениха, като на свой ред баскетболистите на Ямбол реализираха добра серия и след 30 минути домакините водеха с девет точки – 62:53.

Говедаров и Чолаков вкараха за Ямбол в началото на последната четвърт за  66:53, но след това шампионите поеха инициативата и започнаха да топят разликата. 4:17 минути преди последния съдийски сигнал Лукойл Академик вече изоставаше само с три точки – 66:69. Вместо да се възползват от моментното си предимство и да стигнат до пълен обрат, в оставащото време възпитаниците на Тони Дечев се пропукаха в защита, а опитните Говедаров и Върбанов използваха всяка възможност и подпечатаха победата на Ямбол – 80:71.