Млада надежда носи победа на Пирин в контрола

Отборът на Пирин (Благоевград) победи с 1:0 Витоша (Бистрица) в контролна футболна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Единственият гол в мача вкара младият таран Кирил Грозданов в 39-тата минута с точен удар отблизо след великолепно извеждащо подаване на футболния магьосник Иван Цветков. Той изигра пълни 90 минути, като отново всяко негово отиграване носеше наслада за малцината зрители.

Срещата се игра при много топло време и особено през второто полувреме в играта и на двата отбора се усети умора. Преди почивката и Рос Дженкинс пропусна да вкара след добро подаване на Александър Башлиев, като ударът му бе блокиран от бранител пред голлинията. След почивката Димитър Благов и Траян Траянов не успяха да вкарат от удобни позиции, но и вратарят на Витоша Николай Радев направи добър мач. Пол Отофе през първото полувреме пък пропусна добра възможност за гостите.

Заради травми за "орлетата" не можаха да играят Орлин Старокин, Даниел Младенов, Кристиян Кощрна и Станислав Костов. Милен Радуканов пусна в игра през второто полувреме и двма юноши от формацията до 17 години- Митко Митев и Любомир Цолев. Тримата вратари Благой Макенджиев, Веселин Ганев и Красимир Костов пазиха по 30 минути в тази проверка.