Литекс се измъчи срещу "детската градина" на Свищов

Литекс спечели с 2:0 гостуването си на свищовския Академик в среща от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. Успехът обаче не дойде лесно. Заслуга за това имат и домакините. Чест прави на бившия централен защитник на Славия и ЦСКА – Евгени Маринов, че смело заложи на голобради момчета /едно от тях е родено 2002 година/ срещу най-резултатния отбор в групата.

Възпитаниците му не го подведоха и трудно се дадоха. Четвърт час след началото реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Пламен Ангелов и Георги Какалов я вкара. После Искрен Писаров пропусна да удвои. След почивката същото стори и Веселин Васев. Накрая Курдов бе изведен в коридор и оформи окончателното 2:0.