Юношите на Берое победиха ЦСКА-София

Отборът на Берое до 17 г. се наложи с 1:0 при домакинството си на ЦСКА-София в мач от XX кръг на Елитната група до 17 г. Момчетата на Сидер Димитров победха заслужено в срещата, след като бяха по-добрият отбор в по-голямата част от мача.

Двата тима играха бърз и открит футбол. През първото полувреме домакините имаха повече положения за гол, но така и не успяха да открият резултата. По веднъж гредите помогнаха и на двамата вратари. Берое продължи да търси попадение и след почивката и то падна в 56-та минута, когато Калоян Петров изпълни точно дузпа за нарушение срещу самия него – 1:0.

След попадението гостите потърсиха изравняване и притиснаха домакините, но не стигнаха до нещо по-сериозно освен нов удар в гредата. Така резултатът се запази до края на двубоя. По този начин Берое U17 вече има в актива си 29 т. и се намира на 8 място в класирането. В следващия кръг тимът гостува на Ботев 2002 в Пловдив. Срещата ще се играе на 1 април от 15:30 ч.