Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Лудогорец U17 вкара пет гола на Спартак

Младите таланти на Лудогорец U17 записаха категорична победа с 5:0 над своите домакини от Спартак С94 Пловдив в мач от 20 кръг на Елитната юношеска група. Момчетата на старши треньора Радослав Комитов не оставиха никакъв шанс на съперника и го надиграха категорично на неговия терен. Първият гол в срещата падна в 33 минута, като негов автор бе Хюсеин Хюсеинов.

Георги Вълчев удвои след още 5 минути игра и първата част завърши при резултат 0:2. През втората 17 годишните орли реализираха още 3 безответни гола, за да набъбне крайния резултат до категоричното 0:5. Точни бяха Стефан Методиев и Николай Томов. Методиев се разписа в 61 и 70 минута, а Томов в 77.

Въпреки изразителната победа и добрата игра на своите момчета, техният старши треньор Радослав Комитов не остана доволен от многобройните пропуски пред вратата на домакините. Според него такива са направили всички офанзивни играчи на Лудогорец и дори част от дефанзивните.

Лудогорец: Дамянов, Славчев, Г. Вълчев, Т. Димитров, Томов, Хюсеинов, Методиев, Кънчев, Стоянов, Янков и Ст. Вълчев. Като смени на терена излязоха още Митков, Будинов, Марков и Апостолов;